يکشنبه 3 تير 1397
راه اندازی کانال تلگرام مرکز مطالعات و پاسخ‌گویی به شبهات حوزه‌های علمیه تاریخ درج خبر :1396-12-2


قبل از انقلاب حضرت امام رحمه الله علیه فرموده بودند دو سه ساعت از رادیو در اختیار ما باشد تا مردم و دنیا را با اسلام و احکام اسلامی آشنا سازیم و امروز شبکه های ارتباطی نه فقط برای سازمانها و مراکز فرهنگی بلکه برای همه افراد این فرصت را ایجاد کرده است که بتوانند منطقشان را و آنچه را که در دل دارند به مخاطبین خود برسانند؛ البته واضح است که شبکه های ارتباطی ابزارند و می توانند هم مفید واقع شوند و هم مخرب.
چنانچه اقتضائات امروز همچون نیاز روز، ادبیات روز و... به درستی تشخیص داده شود و متناسب با آن تلاش شبانه روزی صورت گیرد برنده این میدان خواهیم بود و در صورت ناآگاهی، غفلت و تسویف اشتباه و آسیب یکی پس از دیگری رخ خواهد.
وضعیت خطرناک امروز از این قرار است که اهداف سیاسی، دینی و مذهبی دست به دست هم داده اند و بر علیه اسلام عزیز توطئه چینی می شود آن هم توسط کسانی که هیچ مرامی را تابع نیستند، از طرح هر دروغ و افترائی ابائی ندارند و اتفاقا ابزراهای روز و زبان آن را خوب می فهمند و چه بسا مدیریت آن را نیز در دست دارند.
مرکز مطالعات و پاسخگویی به شبهات حوزه های علمیه درصدد است در راستای رفع و دفع شبهات و در کنار سایر فعالیت هایی که در این زمینه دارد از طریق تلگرام نیز به فعالیت بپردازد از این روی کانال تلگرامی با نام «مرکز مطالعات و پاسخگویی به شبهات- حوزه علمیه قم» را به آدرس «https://t.me/spasokh » راه اندازی کرده است.

https://t.me/spasokh


 این کانال که بدون تبلیغ و به شکل آزمایشی مدتی است راه اندازی شده است درصدد است روزانه یک شبهه از شبهات روز را به همراه پاسخ در کانال قرار دهد؛ ارائه پاسخ ها به این صورت است که ابتدا یک تلخیص حداقلی از شبهه و پاسخ آن صورت می گیرد و در کانال بارگزاری می شود و سپس فایلی تفصیلی (میانگین 4-5 صفحه) که حاوی شبهه و پاسخ آن است در سایت اندیشه بارگزاری شده و این دو به هم لینک داده می شود تا در صورت نیاز اعضای محترم کانال به مطالعه بیشتر بتواند پاسخ سوالات خود را بگیرد؛ البته در صورتی که فردی با وجود مطالعه پاسخ تفصیلی باز احساس نیاز به تطلاعات بیشتری داشته باشد می تواند از طریق آدرس تلگرامی که در ذیل تمام پاسخ ها موجود است و یا از بخش اختصاص یافته به این امر در سایت اندیشه قم به طرح سوال خود بپردازد.
با وجود اینکه این پیام اولین اطلاع رسانی در زمینه این کانال است و راه اندازی آن تا به حال شکل آزمایشی داشته هفتصد عضو دارد و نود شبهه به همراه پاسخ در آن بارگزاری شده است؛ قابل توجه است این کانال به دلیل نوع فعالیتی که دارد علاوه بر اینکه مرجع خوبی برای عموم مردم در رفع و دفع آسیب ها و شبهات محسوب می شود مرجعی مناسب برای فعالین فرهنگی، افراد و مراکزی است که در زمینه پاسخگویی به شبهات فعالیت دارند.

ارسال نظر
نام و نام خانوادگی :
پست الکترونیک :
متن نظر :
پربازدید
لينك هاي مرتبط
قم - خیابان معلم -کوچه 12 - جنب جامعه مدرسین حوزه علمیه قم
تلفن :
025 - 37737213
نمابر :
025 - 37737217
کدپستی :
37185- 4466
تمام حقوق مادی و معنوی این پایگاه متعلق به مرکز مطالعات و پاسخ گویی به شبهات حوزه علمیه قم می باشد.