دوشنبه 30 مهر 1397
نشست جنگ نرم و راه کارهای مقابله با آن در حوزه علمیه خواهران فاطمه الزهراء (س) آران وبیدگل برگزار گردید. تاریخ درج خبر :1396-11-23

 
به گزارش روابط عمومی مرکز مطالعات سیصدوشانزدهمین نشست علمی کانون گفتمان دینی با عنوان"جنگ نرم و راه کارهای مقابله با آن" بهمن ماه سال جاری در جمع طلاب حوزه علمیه خواهران فاطمه الزهراء(س) آران و بیدگل برگزار گردید که حجت الاسلام والمسلمین دکتر سیدباقری به تبیین مسئله جنگ نرم و راه کارهای روبروی با آن در شرایط فعلی پرداخت.
حجت الاسلام والمسلمین دکتر سیدباقری در این نشست بر این عنصر کلیدی و اساسی تاکید کردند که قدرت در دنیای امروز صرفا نظامی و سخت نبوده، بلکه در کنار این قدرت، قدرت مهمی به نام قدرت نرم قرار دارد که با شیوه های مختلفی مانند جنگ روانی، دیپلماسی عمومی و ...ظهور می یابد.
این استاد سطوح عالی حوزه های علمیه افزود: در دنیای امروز، قدرتهای بزرگ، از قدرت نرم بیشترین بهره را میگیرند. روند تغییر و دگرگونی در ارزشها و ذهنیتها را دنبال می کنند. وی افزود: باید به یاد داشت که اعمال و رفتارها متاثر از اندیشه ها هستند و جلوۀ قدرت نرم، بیشتر بر تغییر اندیشه ها است.
دکترسیدباقری در این نشست پس از بیان شیوه های جنگ نرم به بیان اهداف آن پرداخت و افزود: دگرگونی در باور، تغییر در اندیشه، تغییر در رفتار و سپس دگرگونی در ساختار از سوی صاحبان و کاربران قدرت نرم دنبال می شود. ایشان در ادامه بیان داشت: ما باید برای مقابله با این تلاشها، باید از راهکارهایی چون بهره گیری از هنر، افزایش آگاهی، تبلیغ، ترویج و ایجاد سبک زندگی اسلامی و مقابله به مثل بهره گیریم.
 در پایان این استاد حوزه و دانشگاه به سؤالات حاضرین پاسخ داد.

ارسال نظر
نام و نام خانوادگی :
پست الکترونیک :
متن نظر :
پربازدید
لينك هاي مرتبط
قم - خیابان معلم -کوچه 12 - جنب جامعه مدرسین حوزه علمیه قم
تلفن :
025 - 37737213
نمابر :
025 - 37737217
کدپستی :
37185- 4466
تمام حقوق مادی و معنوی این پایگاه متعلق به مرکز مطالعات و پاسخ گویی به شبهات حوزه علمیه قم می باشد.