دوشنبه 30 مهر 1397
دیدار رییس مرکز مطالعات و پاسخ گویی به شبهات با طلاب حوزه علمیه شهرستان دزفول تاریخ درج خبر :1396-10-23

به گزارش روابط عمومی مرکز مطالعات و پاسخگویی به شبهات حوزه های علمیه، حضرت حجت الاسلام والمسلمین دکتر رضائی مهر رئیس مرکز مطالعات و پاسخ گوئی به شبهات حوزه های علمیه با طلاب حوزه علمیه شهرستان دزفول دیدار کرد.
دکتر رضایی مهر، پس از خیر مقدم به طلاب و فضلاء حوزه علمیه شهرستان دزفول و معرفی مرکز مطالعات و پاسخ گویی به شبهات حوزه های علمیه، به تبیین فضای موجود در جامعه پرداخته، اضافه کردند که به اعتقاد بنده ما الان دچار شبیخون شبهه شده ایم و مهمترین هدف آن از بین بردن بنیان های فکری و اعتقادی مردم و جامعه هدف می باشد.
استاد سطوح عالی حوزه علمیه در تبیین تفاوت سوال و شبهه افزود: سوال و شبهه از لحاظ معنا، نتیجه و هدف با هم متفاوتند.
دکتر رضائی مهر افزودند: خطر بزرگ شبهه، حق نمائی آن است، یعنی شبهه، امر باطنی است که لباس حق پوشیده و خود را حق نشان می دهد و به همین دلیل، مخاطب خود را در دام تردید و انحراف می اندازد و ضرورت پاسخگویی  به شبهات مبتنی بر اظطراری است که از ناحیه حق نمایی شبهه به وجود آمده است و لذا کسی که گرفتار شبهه شده مانند شخص مضطر و تشنه ایی است که اگر آب به او نرسد از بین می رود و اگر دفع شبهه نگردد چه بسا دین و ایمان تحت الشعاع قرار گیرد. ایشان در ادامه بیان کردند: اهل بیت(ع) از سوالات استقبال می کردند ولی در مقابل شبهات به شدت مقابله می کردند.
در پایان ایشان به سوالات حاضرین پاسخ دادند.

ارسال نظر
نام و نام خانوادگی :
پست الکترونیک :
متن نظر :
پربازدید
لينك هاي مرتبط
قم - خیابان معلم -کوچه 12 - جنب جامعه مدرسین حوزه علمیه قم
تلفن :
025 - 37737213
نمابر :
025 - 37737217
کدپستی :
37185- 4466
تمام حقوق مادی و معنوی این پایگاه متعلق به مرکز مطالعات و پاسخ گویی به شبهات حوزه علمیه قم می باشد.