دوشنبه 30 مهر 1397
نشست زیارت عارفانه، عمل موحدانه در دانشگاه شهید بهشتی(ره) تهران برگزار گردید. تاریخ درج خبر :1396-9-16
در اهمیت زیارت عارفانه می توان به روایت امام صادق علیه السلام استناد کرد که آن حضرت در جواب «ابن مارد»، که در باره فضیلت زیارت جدشان امیرالمؤمنین علیه السلام سؤال کرد، فرمودند: من زار جدی عارفا بحقه کتب الله له بکل خطوة حجة مقبولة و عمرة مبرورة، و الله یا ابن مارد ما تطعم النار قدما تغبرت فی زیارة امیرالمؤمنین ماشیا کان او راکبا، یا ابن مارد! اکتب هذا الحدیث بماء الذهب. هر کس جدم را از روی معرفت به حق او زیارت کند، خداوند در برابر هرگام، برایش پاداش یک حج و عمره مقبول می نویسد. به خدا قسم ای پسر مارد! هرگز آتش، قدمی را که در راه زیارت امیرالمؤمنین سواره یا پیاده غبار آلود شود، نمی سوزاند. ای پسر مارد! این حدیث را با آب طلا بنویس!

نشست زیارت عارفانه، عمل موحدانه در دانشگاه شهید بهشتی(ره) تهران  برگزار گردید.
به گزارش روابط عمومی مرکز مطالعات و پاسخگویی به شبهات سیصدوسیزدهمین نشست علمی کانون گفتمان دینی با عنوان"  زیارت عارفانه، عمل موحدانه" آبان ماه سال جاری در جمع اساتید و اعضاء هیأت علمی دانشگاه شهید بهشتی(ره) تهران برگزار گردید که حجت الاسلام والمسلمین دکتر رضائی مهر به تبیین مسئله زیارت عارفانه و موحدانه بودن زیارت پرداختند.
دکتر رضائی مهر گفت:  زیارت عارفانه، زیارتی است که با تدبر و تفکر در اوصاف و خصوصیات مزور حاصل میشود و از این روی مبنتی بر شناخت شخصیت و جایگاه مزور است و در واقع معرفت سنگ بنای این زیارت است.
این استاد سطوح عالی حوزه افزود: در اهمیت زیارت عارفانه می توان به روایت امام صادق علیه السلام استناد کرد که آن حضرت در جواب «ابن مارد»، که در باره فضیلت زیارت جدشان امیرالمؤمنین علیه السلام سؤال کرد، فرمودند: من زار جدی عارفا بحقه کتب الله له بکل خطوة حجة مقبولة و عمرة مبرورة، و الله یا ابن مارد ما تطعم النار قدما تغبرت فی زیارة امیرالمؤمنین ماشیا کان او راکبا، یا ابن مارد! اکتب هذا الحدیث بماء الذهب. هر کس جدم را از روی معرفت به حق او زیارت کند، خداوند در برابر هرگام، برایش پاداش یک حج و عمره مقبول می نویسد. به خدا قسم ای پسر مارد! هرگز آتش، قدمی را که در راه زیارت امیرالمؤمنین سواره یا پیاده غبار آلود شود، نمی سوزاند. ای پسر مارد! این حدیث را با آب طلا بنویس!
دکتررضائی مهر در این نشست پس از بیان شروط نظری و عملی زیارت عارفانه به تبیین راهکار موحدانه نمودن عمل پرداخت و عمل موحدانه را عملی دانست که مبتنی بر توحید اعتقادی و عملی باشد و از بایستگی های زیارت، توحیدی بودن آن را هم در حوزه نظر و اعتقاد و هم در حوزه عمل و تصدیق عملی دانست.
 در پایان این استاد حوزه و دانشگاه به سؤالات حاضرین پاسخ داد.

ارسال نظر
نام و نام خانوادگی :
پست الکترونیک :
متن نظر :
پربازدید
لينك هاي مرتبط
قم - خیابان معلم -کوچه 12 - جنب جامعه مدرسین حوزه علمیه قم
تلفن :
025 - 37737213
نمابر :
025 - 37737217
کدپستی :
37185- 4466
تمام حقوق مادی و معنوی این پایگاه متعلق به مرکز مطالعات و پاسخ گویی به شبهات حوزه علمیه قم می باشد.