دوشنبه 30 مهر 1397
نشست تبیین عقلانی زیارت مشاهد مشرّفه در دانشگاه شهید بهشتی(ره) تهران برگزار گردید. تاریخ درج خبر :1396-9-16
دکتررضائی مهر در تبیین عقلانی زیارت مشاهد مشرّفه ابراز داشتند: انسان یک ساحت مادی و عنصری به نام تن دارد و یک ساحت معنوی و روحانی به نام نفس که هرکدام غیر از دیگری است و تاکید روایات بر زیارت مشاهد مشرفه هم بر اساس دیدگاه علاقه صوری و مادی بدن به نفس معقول است و هم براساس انحصار علاقه نفس به بدن از حیث صوری. ایشان در ادامه به بیان وجوه عقیدتی این مساله باتوجه به دیدگاه های مورد بحث پرداختند. در پایان جلسه این استاد حوزه و دانشگاه به سؤالات حاضرین پاسخ دادند.

نشست تبیین عقلانی زیارت مشاهد مشرّفه در دانشگاه شهید بهشتی(ره) تهران  برگزار گردید.
به گزارش روابط عمومی مرکز مطالعات و پاسخ گویی به شبهات، سیصدودوازدهمین نشست علمی کانون گفتمان دینی با عنوان"  تبیین عقلانی زیارت مشاهد مشرّفه " آبان ماه سال جاری در جمع اساتید و اعضاء هیأت علمی دانشگاه شهید بهشتی(ره) تهران برگزار گردید که حجت الاسلام والمسلمین دکتر رضائی مهر به تبیین عقیدتی مسئله زیارت مشاهد مشرّفه، فواید و راهکارهای زیارت مقبول، پرداختند.
حجت الاسلام والمسلمین دکتر رضائی مهر گفت:  روایات ما بر حضور زائر در مشاهد مشرفه برای زیارت تاکید دارند و تاکیدات مستند و تبیین منطقی و عقلی دارد.
وی افزود: زیارت سه رکن دارد که مقومات زیارت نامیده می شوند، اول زائر، دوم مزور، سوم دلیل زیارت که همان گرایش انسان برای زیارت است و فقدان هرکدام از این ها عدم تحقق زیارت را در پی خواهد داشت.
استاد سطوح عالی حوزه، زیارت مشاهد مشرّفه با هدف تکریم و احترام مزور، استمداد از او و آرامش یافتن در کنار او را امری عقلانی و ضروری دانست.
دکتررضائی مهر در تبیین عقلانی زیارت مشاهد مشرّفه ابراز داشتند: انسان یک ساحت مادی و عنصری به نام تن دارد و یک ساحت معنوی و روحانی به نام نفس که هرکدام غیر از دیگری است و تاکید روایات بر زیارت مشاهد مشرفه هم بر اساس دیدگاه علاقه صوری و مادی بدن به نفس معقول است و هم براساس انحصار علاقه نفس به بدن از حیث صوری. ایشان در ادامه به بیان وجوه عقیدتی این مساله باتوجه به دیدگاه های مورد بحث پرداختند.
در پایان جلسه این استاد حوزه و دانشگاه به سؤالات حاضرین پاسخ دادند.

ارسال نظر
نام و نام خانوادگی :
پست الکترونیک :
متن نظر :
پربازدید
لينك هاي مرتبط
قم - خیابان معلم -کوچه 12 - جنب جامعه مدرسین حوزه علمیه قم
تلفن :
025 - 37737213
نمابر :
025 - 37737217
کدپستی :
37185- 4466
تمام حقوق مادی و معنوی این پایگاه متعلق به مرکز مطالعات و پاسخ گویی به شبهات حوزه علمیه قم می باشد.