دوشنبه 30 مهر 1397
نشست «تربیت فرزند، چالش‌ها و راهکارها» برگزار گردید تاریخ درج خبر :1395-12-8
تمام انسان‌های خوب و یا بدی که شما امروز در جامعه می‌بینید حاصل تربیت پدران و مادرانی هستند که یا بر روش‌های تربیت مسلط بوده و فرزندانی نیکو تحویل جامعه داده‌اند و یا بی خبر بوده‌اند که حالا دارای فرزندانی ناخلف می‌باشند.

به گزارش روابط عمومی مرکز مطالعات، سیصد و هفتمین نشست علمی کانون گفتمان دینی با عنوان"تربیت فرزند، چالش‌ها و راهکارها " اسفند ماه سال جاری در جمع طلاب حوزه علمیه خواهران حضرت معصومه(س) جعفریه برگزار گردید که حجت الاسلام والمسلمین همتی به تبیین مسئله تربیت صحیح فرزند چالش‌ها و راهکارها پرداخت.
حجت الاسلام همتی بیان داشت: تمام انسان‌های خوب و یا بدی که شما امروز در جامعه می‌بینید حاصل تربیت پدران و مادرانی هستند که یا بر روش‌های تربیت مسلط بوده و فرزندانی نیکو تحویل جامعه داده‌اند و  یا بی خبر بوده‌اند که حالا دارای فرزندانی ناخلف می‌باشند.
ایشان در ادامه به بیان روش‌های مختلف تربیت فرزند پرداخته و گفتند: در قدیم اصولا روش تربیتی سخت‌گیرانه در ایران و در جامعه‌ی ما رواج داشته که البته هم اکنون به لطف خدا ریشه‌کن شده است.
کارشناس مرکز مشاوره حوزه علمیه قم در ادامه با اشاره به روش سهل‌گیرانه گفت: در این دوره اکثر خانواده‌های ایرانی از این روش برای تربیت کودک خود استفاده می‌کنند که تربیت فرزندانی لوس، بی‌ادب و حتی پرخاش‌گر نتیجه آن بوده است لذا این روش هم نمی تواند بهترین روش باشد؛ در ادامه ایشان ضمن رد دو روش افراطی و تفریطی به روش صحیح تربیت فرزند پرداختند.
در پایان جلسه این استاد حوزه به سؤالات حاضرین پاسخ دادند.

ارسال نظر
نام و نام خانوادگی :
پست الکترونیک :
متن نظر :
پربازدید
لينك هاي مرتبط
قم - خیابان معلم -کوچه 12 - جنب جامعه مدرسین حوزه علمیه قم
تلفن :
025 - 37737213
نمابر :
025 - 37737217
کدپستی :
37185- 4466
تمام حقوق مادی و معنوی این پایگاه متعلق به مرکز مطالعات و پاسخ گویی به شبهات حوزه علمیه قم می باشد.