دوشنبه 31 ارديبهشت 1397
نشست آسیب های شبکه های مجازی در شهر جعفریه قم تاریخ درج خبر :1393-12-2
نشست آسیب های فضاهای مجازی در حوزه علمیه خواهران شهر جعفریه قم برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی مرکز مطالعات و پاسخگویی به شبهات، جلسه نشست آسیب شناسی فضای مجازی در مورخ 2/12/1393 در شهر جعفریه قم برگزار شد.
دکتر علیرضا پویا کارشناس فضای مجازی در این نشست گفت: استفاده از فضای مجازی علاوه بر اینکه فرد را از خانواده دور می کند باعث ایجاد اختلالات روانی در جوانان و نوجوانان و خانواده¬ها می شود و باعث متلاشی کردن بسیاری از خانواده ها شده است.
دکتر پویا با اشاره به فرمایش مقام معظم رهبری که فرمودند: "اینترنت یکی از نعم بزرگ الهی است، اما در عین حال یک نقمت بزرگ هم هست؛ یعنی یک چاقوی دو دم و خطرناک… اینترنت الان مثل یک جریان افسار گسیخته است… این مثل آن است که کسی یک سگ وحشی را بیاورد، بگویند قلاده‌اش کو؟ بگویند سفارش کرده‌ایم آهنگر قلاده را بسازد" نقش رسانه و تاثیر آن را بر فرهنگ یادآور شدند.
وی افزود: نوجوانانی که با شبکه های اجتماعی کار می کنند بیشتر دچار اختلالات روانی و ذهنی می شوند و ترک آن برای این افراد از ترک اعتیاد سخت تر است.
وی اظهار داشت: مهمترین تاثیرات استفاده فضای مجازی یافتن دوستان قدیمی و جدید است و از دیگر مزایای آن تامین نرم افزار، ایجاد صفحات مختلف، و بازی های آنلاین است.
وی ادامه داد: در شبکه های اجتماعی ارتباطات مجازی بیش از ارتباطات چهره به چهره است و هرکاربری که اطلاعات دقیق از این محیط نداشته باشد در این شبکه ها سردرگم می شود.
در ادامه متذکر شدند که آسیب فضای مجازی از آسیب ماهواره بیشتر است زیرا استفاده از ماهواره در رویت خانواده هست ولی شبکه های مجازی بسیار فرد گراست و معمولا فرد در خصوصی ترین حالت تمایل به استفاده دارد.
وی خاطر نشان کرد: اطلاعاتی که توسط کاربران ارائه می شود قابل پیگیری است ولی در بسیاری موارد قانون جامع و کاملی برای مبارزه و مقابله با آسیبهای شبکه های مجازی تدوین نشده است و این برای جامعه مشگل زاست.
در پایان جلسه شرکت کنندگان از کارشناس سوالاتی را مطرح و پاسخ آن را دریافت کردند.

 

 

ارسال نظر
نام و نام خانوادگی :
پست الکترونیک :
متن نظر :
پربازدید
لينك هاي مرتبط
قم - خیابان معلم -کوچه 12 - جنب جامعه مدرسین حوزه علمیه قم
تلفن :
025 - 37737213
نمابر :
025 - 37737217
کدپستی :
37185- 4466
تمام حقوق مادی و معنوی این پایگاه متعلق به مرکز مطالعات و پاسخ گویی به شبهات حوزه علمیه قم می باشد.