دوشنبه 31 ارديبهشت 1397
دیدار مدیر ارتباطات مرکز مطالعات با مدیر پژوهش های راهبردی حوزه علمیه قم تاریخ درج خبر :1393-11-29
دیدار و تعامل با مدیر پژوهش های حوزه علمیه قم

به گزارش روابط عمومی مرکز مطالعات، یکشنبه مورخ 19/11/1393 جلسه ای با موضوع بررسی زمینه های متقابل در دفتر دبیر پژوهش های راهبردی حوزه علمیه قم برگزار گردید.
در این جلسه ابتدا حجت الاسلام والمسلمین براتی مدیر ارتباطات، به معرفی مرکز مطالعات پرداختند و گزارشی از فعالیت های انجام شده توسط مرکز ارائه نمودند و در پایان با اشاره به ظرفیت های علمی و محتوایی مرکز پیشنهاد همکاری های بیشتر در زمینه های مرتبط و در عرصه های ترویجی و تبلیغی را دادند.
در ادامه جلسه جناب حجت الاسلام والمسلمین حقی نیز مسائلی را در محور پاسخ به شبهات بیان نموده و پیشنهاداتی را در جهت گسترش فعالیت‌ها در عرصه مجازی و شبکه‌های اجتماعی داشتند و نوع مدیریت مراکز پاسخگویی را با انسجام بیشتر خواستار شدند.
ایشان همچنین در حوزه فضای مجازی و بهره گیری از این فضا می¬توان با پاسخ به شبهاتی که بصورت ادبیاتی و داستان ارائه می¬شود پاسخگو بوده و در حوزه مراکز خارجی فعالیت بیشتر داشته و از حالت تدافعی و انفعالی به تهاجمی تغییر سیاست داد.
در ادامه جهانی کردن پاسخ به شبهات به زبان های مختلف و توسعه پژوهش های حوزه و راهبردها را مورد تاکید قرار دادند.همچنین در مورد تولید پاسخ های جامع گفتند چون مسائل جامعه پیچیده شده است نیازمند بررسی چند لایه است و نمی توان با یک پاسخ مختصر قانع بود و از طرفی باید تیم هایی که شبهه را تولید می¬کنند شناسایی کرده و مدل پاسخگویی را به روز و همانند خود آنها داد.
در انتهای جلسه بر همکاری بیشتر مرکز مطالعات و قسمت کتاب سال حوزه با محوریت پاسخگویی، تعاملات دو مجموعه در زمینه شبهه¬ها و انواع ارائه محتوای علمی و استفاده از ظرفیت های کارشناسان مرکز تاکید شد.

 

 

 

ارسال نظر
نام و نام خانوادگی :
پست الکترونیک :
متن نظر :
پربازدید
لينك هاي مرتبط
قم - خیابان معلم -کوچه 12 - جنب جامعه مدرسین حوزه علمیه قم
تلفن :
025 - 37737213
نمابر :
025 - 37737217
کدپستی :
37185- 4466
تمام حقوق مادی و معنوی این پایگاه متعلق به مرکز مطالعات و پاسخ گویی به شبهات حوزه علمیه قم می باشد.